Tarım Sigortaları

İklim değişikliği sonucu, hava koşulu kaynaklı felaketler tüm dünyada giderek artıyor.1980-2015 arasında, aşırı hava olayları 3.1 trilyon dolar ekonomik hasara, 948 milyar dolar da sigortalı hasara yol açtı. Küresel ısınmayla iyice belirginleşen iklim değişikliği, sigortacılar açısından giderek büyüyen bir risk haline gelmektedir. Yine iklim değişikliğine bağlı olarak, hava koşullarından kaynaklanan, yani hidro meteorolojik afetlerin hem sayısal hem de zarar bedelleri gittikçe artmakta ve bu durum tüketicilere de artan primler olarak yansımaktadır.

Raporlar 1995-2015 yılları arasında hava koşullarından kaynaklı toplam 6 bin 457 afet gerçekleştiğini gösteriyor. 20 yıllık bu süreçte gerçekleşen tüm doğal afetlerin %90’ına denk gelen bu söz konusu afetler, 606 bin kişinin canına mal olurken toplamda 4 milyar kişiyi etkilemiş bulunuyor.

Tarım sigortalarının önemini vurgulayan bu istatiski bilgiler çerçevesinde Mor Mozaik olarak aşağıda belirtilen tarım sigortası çeşitleriyle hizmetinizdeyiz.